Decyzja Kredytowa Pozytywna- Co Dalej?

Pewnie, iż wiele osób w dalszym ciągu nie zastanawia się nad tym, co należy uwzględnić w momencie gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Oczywiście w wielu przypadkach kończy się to tym, że koszty związane z kredytem są dla nas zdecydowanie za wysokie a comiesięczna rata w dosyć znaczącym stopniu obciąża nasz budżet. Warto zatem pamiętać o kilku ważnych kwestiach związanych z jakimkolwiek kredytem, a co za tym idzie w sposób odpowiedzialny podejść do jego pozyskania.

Zastanów się czy na taki kredyt ciebie stać

Na samym początku zastanówmy się, czy na dany kredyt nas najzwyczajniej w świecie stać, może to stanowić nie lada zaskoczenie ale wiele osób bagatelizuje ten fakt, nie oceniając kredytu przez wszystkie wydatki z nim związane. RRSO a więc Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to jeden z czynników jaki co oczywiste ma wzrost na koszta związane z samym kredytem, choć zakładajmy również dodatkowe prowizje i inne opłaty jakie w wielu przypadkach jesteśmy zmuszeni ponieść.

Dostosujmy wysokość raty do naszych możliwości, a tym samym przeanalizujmy ją przez pryzmat zastosowania rat stałych lub malejących, w obu przypadkach niezbędne jest uwzględnienie korzyści wynikających z danego systemu ratalnego. Często najlepszym rozwiązaniem jest wydłużenie do maksymalnych możliwości spłaty samego kredytu, pomimo tego iż będzie on droższy w utrzymaniu, to jednak zachowamy pewność co do wysokości ewentualnej raty. W większości sytuacji możemy znacznie szybciej spłacić nasz kredyt, a więc niższa rata wcale nie musi oznaczać, iż nie jest to dla nas dostępne, wręcz przeciwnie to nader atrakcyjne w tym zakresie rozwiązanie.

Dokładnie przeanalizujmy warunki umowy kredytowej

Zawsze w dokładny oraz precyzyjny sposób, przeanalizujmy warunki umowy kredytowej, wszystkie zapisy i informację jakie się w niej znajdują. Uchroni nas to na wypadek pewnych przykrych zdarzeń które mogą mieć miejsce, a mianowicie niezgodności co do oprocentowania jakie zostało wcześniej ustalone z tym które przedstawione jest w przygotowanej umowie. Z jednej strony wydaje się to oczywiste, z drugiej już niejeden raz okazało się, iż pewne sformułowania zwłaszcza w slangu bankowym lub finansowym, są dla nas zupełnie obce.

Dlatego lepiej nie podpisywać umowy kredytowej, co do której posiadamy pewne wątpliwości a nawet duże zastrzeżenia. Skorzystajmy z pomocy kogoś, kto nam nie tylko to wytłumaczy a co za tym idzie spojrzy na całą umowę kredytową z odpowiedniej do tego perspektywy, może ją jednocześnie oceni przez pryzmat tego co oferuje rynek, mowa tutaj o kimś takim jak niezależny doradca kredytowy do którego warto się zgłosić.